Jak przygotować plakat do druku?

Odpowiednie plakaty to takie, jakie się charakteryzują. Ładna grafika, właściwie dopasowany font oraz typ papieru powodują, iż plakaty rzucają się w oczy oraz realizują własną funkcję. Przede wszystkim winny być doskonale zrobione pod kątem estetycznym oraz informacyjnym, lecz nie można zapominać, iż drukowanie plakatów jest równie istotne. Plakaty służą przede wszystkim do tego, żeby powiadomić o pewnym wydarzeniu. Jeszcze powszechniej zamiast obrazu lub zdjęć, ludzie decydują się na niepowtarzalny plakat. Jest to zatem powszechna metoda reklamy, jak i element ozdobny.

mac, projektowanie plakatów

Jak stworzyć plakat do druku, aby drukowanie plakatów poszło skutecznie?

Ważną funkcję w wypadku plakatu oczywiście gra duża jakość druku. Dlatego także podczas prac graficznych należy zwrócić wyjątkową uwagę na barwę. Jesteśmy tutaj przy trybie CMYK, jaki można dobrać w każdym programie graficznym. Istotne jest także odpowiednie przystosowanie rozdzielczości: gdy zdecydujesz się na druk offsetowy, to 300 dpi w zupełności starczy.

Drukowanie plakatów – kształt oraz kolorystka

Format plakatów zależy od zamożności własnego portfela, jak również od miejsca, w jakim pragniemy wywiesić zamówione materiały reklamowe. Za małe plakaty nie będą przyciągać niczyjej uwagi, za duże trudno będzie nam przykleić w dużej ilości miejsc. W większości przypadków doskonałym kompromisem będzie format podobny do A3.

Pomyśl, jak chcesz być postrzegany

Zastanów się także nad tymże, jaki obraz tworzy Twoja firma oraz dopasuj wzór własnego plakatu do tego typu. Zadbaj o harmonię. Z pewnością przyznasz, iż kancelaria prawna wymaga całkowicie odmiennego projektu aniżeli park zabawy dla dzieci. Kancelaria może pozwalać sobie na plakat monochromatyczny bądź w wyważonych, intensywnych barwach, z kolei figloraj musi postawić na druk barwny. Pomyśl o wartościach, jakie przedstawia Twój biznes.

Typy papieru do plakatów

Na rynku dostępne są następujące typy papierów stosowanych do produkcji plakatów. Pomiędzy innymi odnajdziemy kredowe, więc doskonałej klasy papiery powlekane dostępne zarówno w wersji z satynowo-matowym zakończeniem, jak również w wersji z połyskiem. Ich korzyścią jest duża gramatura i ciepły kolor bieli powodują, iż plakat przedstawia się neutralnie, natomiast jednocześnie pięknie. Papiery kredowe są właściwe przede do druku banerów reklamowych, katalogów, wizytówek lub zaproszeń.

Ile kosztuje drukowanie plakatów?

Współczesne techniki druku pozwolą na druk plakatów w krótkich terminach oraz niewielkich cenach. Plakaty reklamowe dostępne w ofercie drukarni to również plakaty listowane i wielkoformatowe, jakie udostępniamy już od nakładu 1 sztuki. Przy doborze właściwego plakatu poleca się kontakt z drukarnią oraz skorzystanie z doświadczenia jej ludzi. Plakaty możesz zastosować zarówno w biznesie, jak również warunkach mieszkaniowych. Poza zastosowaniem w sklepach lub na słupach ogłoszeniowych, należałoby zainwestować w nie w obszarze wyglądzie pomieszczenia służbowego lub domowego.