IMG_3005

Marcin Paluszek- Kandydat na Prezydenta

Marcin Paluszek jest rodowitym świdniczaninem. Ma 34 lata. Ukończył z wyróżnieniem I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. W 2003 roku zdobył tytuł najlepszego maturzysty w Świdnicy. Laureat wielu olimpiad na poziomie centralnym z wiedzy o Unii Europejskiej i historii. Ukończył równolegle dwa kierunki w trybie dziennym na Uniwersytecie Wrocławskim- stosunki międzynarodowe oraz administrację. Odbył również studia podyplomowe w zakresie Prawa Inwestycyjnego (Uniwersytet Wrocławski) oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Uniwersytet Przyrodniczy). Kontynuował także studia europejskie na Uniwersytecie Tallińskim w Estonii. Miał okazję zdobyć doświadczenie pracując m. in. w Ambasadzie RP w Tallinie, następnie pracował jako specjalista ds. europejskich projektów inwestycyjnych. Obecnie jest doświadczonym specjalistą w międzynarodowej firmie w zakresie kompleksowego wsparcia biznesu, zarządzania projektami oraz ryzykiem.  

W 2012 roku założył Świdnickie Forum Rozwoju. Jest pomysłodawcą budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Podjął szereg inicjatyw zwiększających aktywność społeczną świdniczan – również w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Masz Wybór.

Od 2014 roku pełni mandat Radnego oraz jest Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Świdnicy. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz francuskim. Pasjonat historii, urbanistyki, europeistyki. W wolnej chwili podróżuje, jeździ na rowerze i dużo biega. 

konferencja SFR 2018.09.06-1

Jestem z tego specyficznego pokolenia, w którym wielu moich znajomych, przyjaciół wyjeżdża do większych miast lub za granicę za pracą. Ja także codziennie dojeżdżam do pracy do Wrocławia, ale pomimo tego nie widzę innego miejsca do życia, niż Świdnica. Dlatego trzeba ułatwić młodym świdniczanom warunki do osiedlania się i zostawania w naszym mieście. Wielu socjologów twierdzi, ze w pewnym sensie jesteśmy już dla miast średniej wielkości straconym pokoleniem. Ja tak nie uważam! Wciąż są w naszym mieście ludzie młodzi, ambitni, wykształceni, którzy jeszcze zostali i chcą uczestniczyć w życiu publicznym. Nie mam szerokich znajomości wśród ludzi „na świeczniku”, nie znam się na układach, które istnieją w naszym mieście. Nie interesuje mnie to! Tak samo jak nie interesuje to na co dzień zwykłych świdniczan pochłoniętych pracą i codziennymi obowiązkami. Nie jestem od nikogo uzależniony. Wiem, że tylko, dzięki swojej ciężkiej pracy można osiągnąć założony prze siebie cel. I to jest moja zaleta. 
Nie będę miał też dziesiątek bilboardów szpecących miasto, będę rozmawiał z każdym mieszkańcem z osobna. 
Chcę miasta, które jest nastawione głównie na zwykłe potrzeby świdniczan. Chcę samorządu, w którym decyzje nie zapadają ponad ich głowami. Priorytetem będzie zrealizowanie programu Świdnicy Jutra! Jeśli ten cel osiągniemy, wtedy w mieście dobrze będzie się czuł każdy mieszkaniec. Ważne będzie również zatrzymanie w Świdnicy dwudziesto-, trzydziestolatków. Mamy program, który jest kompleksowy, merytoryczny i to jest moja broń! Proszę o głos już 21 października. Gwarantuję, że swoją ciężką pracą udowodnię, że jestem tego głosu wart!  – mówi Marcin Paluszek.

By móc urzeczywistniać program Świdnica Jutra, nasze miasto potrzebuje gospodarza. Koniunktura gospodarcza w kraju, relatywnie niskie bezrobocie w Świdnicy, i środki unijne ułatwiają przeprowadzanie inwestycji. Ale odpowiedzialne i rozważne prowadzenie spraw miasta, wymaga czegoś więcej! Potrzebna jest nam spójna koncepcja rządzenia i jasna wizja rozwoju. Odnajdziecie taką państwo w naszym, obszernym programie. Okręt o nazwie Świdnica, jeszcze płynie. Wiatr jeszcze jest sprzyjający. Ale nie wiadomo w jakim kierunku zmierza, a sama załoga czasami sprawia wrażenie upojonej radością i narcyzmem. Pasażerowie są zaniepokojeni. Dzisiejszej wizji miasta, kierunku rozwoju w którym zmierzamy, nie da wyczytać z marketingowych, pijarowych sztuczek i zdjęć pani prezydent, która pozuje w każdej możliwej sytuacji. Bardziej jak zawodowa modelka, niż jak odpowiedzialny sternik poważnego statku. Świdnica to poważne miasto. Świdniczanie to ciężko pracujący, godni ludzie. Nie stać nas na pięć lat dryfu, bo utkniemy na mieliznach, a za horyzontem, może czaić się sztorm. Łódź może zacząć przeciekać. Potrzebujemy wymiany sternika, nowych żagli, nowej załogi, która będzie potrafiła łączyć wszystkich, tak by prowadzić Świdnicę dalej, do lepszego Jutra. Do Świdnicy Jutra. Tak aby, wprowadzić świeżość, dynamikę, i by nasz rozwój był trwały i niezagrożony. Świdnica potrzebuje nowego gospodarza, dojrzałego gospodarza- Marcina Paluszka.

Całą pracę i aktywność Marcina Paluszka można prześledzić na blogu: www.marcinpaluszek.blox.pl

marcin4

35682182_1657437514377933_6847025408605421568_o

konferencja SFR 2018.09.06-5konferencja SFR 2018.09.06-6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>