kort-tenisowy-nabrzeza-00209038346

WYGRAŁY DWA WAŻNE PROJEKTY. DZIĘKUJEMY!

W głosowaniu podczas trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego nasz projekt rewitalizacji altany w Parku Młodzieżowym zajął drugie miejsce. Wygrał w głosowaniu internetowym, nokautując pozostałe projekty.

Liczymy, że władze miasta wezmą pod uwagę wolę mieszkańców, którzy od trzech edycji jednoznacznie wskazują potrzebę odbudowy altany. Będziemy nadal walczyć o to, aby „wieżyczka” powróciła na swoje miejsce.

Natomiast dwa projekty zgłoszone na listach dzielnicowych zwyciężyły! Dzięki temu powstanie kort do gry w tenisa ziemnego na Osiedlu Młodych oraz  zostanie zmodernizowany plac Drzymały. Poniżej przedstawiamy opisy zwycięskich projektów:

Kort do gry w tenisa ziemnego na Osiedlu Młodych przy ul. Prądzyńskiego .

Wartość projektu: 160 000 zł

Na terenie rekreacyjnym obok znajdującego się placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz boiska chcielibyśmy wybudować ogrodzony kort do gry w tenisa ziemnego o nawierzchni z mączki ceglanej, tartanu lub betonu (rodzaj nawierzchni będzie zależał od możliwości finansowych) wraz z drenażem i odpływami. Byłby to jedyny kort na całym Osiedlu Młodych oraz jeden z niewielu publicznych kortów do tenisa w całym mieście- koordynator projektu: Marcin Paluszek

kort-tenisowy

Rewitalizacja skweru przy pl. Michała Drzymały, w tym przebudowa i renowacja placu zabaw. 

Wartość projektu: 288 000,00 zł

Rewitalizacja placu zabaw znajdującego się na Pl. Drzymały, doprowadzenie zieleni do porządku, zabezpieczenie placu zabaw w bezpieczny ogrodzeniem, dzięki czemu psy nie będą załatwiać się na terenie placu. Remont i rozbudowa znajdujących się na placu urządzeń dla zabawy dla najmłodszych- koordynator projektu: Marek Marczewski.

POŁĄCZONY PROJEKT: radnego Rady Miejskiej Wiesława Żurka oraz Świdnickiego Forum Rozwoju

plac wygląda obecnie tak:

12941261_1044831265588976_323601719_oDziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kolejną edycję budżetu obywatelskiego. W szczególności dziękujemy za tysiące głosów, które zostały oddane na nasze projekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>