zlobek

PROJEKT UCHWAŁY U PREZYDENTA

Od kilku lat świdnickie rodziny czekają, aż miasto w końcu zajmie się problemem niewystarczającej ilości miejsc w jedynym świdnickim żłobku. Świdnickie Forum Rozwoju wyręczyło miasto. Sami w końcu przygotowaliśmy i opracowaliśmy projekt uchwały przewidujący dotacje celowe dla dzieci w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych. Może w końcu miasto pochyli się nad losem najmłodszych! Będziemy tego pilnować. Dziękujemy Stowarzyszeniu świdnickich mam „Mamy co kochamy” za poparcie naszych działań!

Przedłożyliśmy prezydentowi Świdnicy Wojciechowi Murdzkowi przygotowany przez nas i zaopiniowany przez Stowarzyszenie Świdnickich Mam „Mamy co kochamy” projekt uchwały w sprawie wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie miasta Świdnicy. W dniu 05.08.2014 odbyło się spotkanie Zarządu naszego stowarzyszenia oraz Zarządu stowarzyszenia Świdnickich Mam, na którym przedstawiliśmy nasz projekt uchwały. Zyskał on poparcie świdnickich mam.

Świdnicki żłobek miejski zapewnia opiekę 85 dzieciom. W rocznikach 2011- 2013 urodziło się ich 1418. Daje to obraz jak niewystarczające staje się zapewnienie miejsc w placówce miejskiej.

Nasze stowarzyszenia podkreśliły ogromny problem, jakim jest deficyt miejsc w świdnickim żłobku miejskim, dlatego konieczne staje się wsparcie prywatnych placówek i tym samym świdnickie rodziny poprzez dotacje celowe dla nich. Mamy nadzieję, że Prezydent Świdnicy pochyli się nad projektem uchwały i jak najszybciej projekt trafi pod obrady Rady Miejskiej, tak aby jeszcze w tym roku rodzice i dzieci ze Świdnicy mogły liczyć na konkretne wsparcie miasta.

Nasz projekt uchwały zakłada wysokość dotacji celowej udzielanej przez Gminę Miasto Świdnica dla podmiotów prowadzących żłobki na terenie Gminy Świdnica w kwocie 200 zł miesięcznie na każde dziecko objęte opieką oraz 100 zł w przypadku klubów dziecięcych. 

Poniżej cały projekt uchwały (bez załączników):

uchwala str 1uchwala str 2

mp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>